Flexibilní kuchyňské rozvody

Plánujete instalaci nové kuchyně. Po letech věrné služby padla stará kuchyň za oběť touze po jiných, moderních tvarech, materiálech a funkcích. Všichni jsou šťastní, ale nevydrží to dlouho.

Sotva starou kuchyňskou linku odstraníte a spotřebiče odvezete na recyklační dvůr, zjistíte, že připojení pro novou kuchyň nejsou na správném místě a že kabelů, vedoucích k rozvaděči, není dost. Chtěli jste také nahradit plynový sporák elektrickou varnou deskou a přidat parní troubu. Jinými slovy, jste v troubě. To lze vyřešit pouze řezáním, sekáním a přidáním nových kabelů. To bohužel znamená, že se musíte prosekat dalšími místnostmi, které budou také poškozené.

Lepší koncept

Pro novostavby a důkladné rekonstrukce je tady lepší koncept kuchyně. Je při instalaci kuchyně flexibilnější a zamezuje výše uvedeným problémům při její reorganizaci.

Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je vybavit kuchyň vlastním sekundárním rozvaděčem. Lze ho skrýt do jedné ze skříněk. Kuchyňský rozvaděč je pak vícekabelovým systémem spojen s hlavním rozvaděčem. Průřez vodičů závisí na počtu spotřebičů, které mají být připojeny. Některé vodiče nebudou použity okamžitě. Lze je použít později, když je potřeba připojit další zařízení. Ponechte v sekundárním rozvaděči nějaké místo pro možná budoucí rozšíření.

Omezit renovační práce v kuchyni

Výše uvedený postup umožňuje omezit nutné renovační práce v kuchyni. Kabely pro různé přístroje a zásuvky – nezapomeňte na světla – jsou nyní připojeny k sekundárnímu rozvaděči a nikoli k hlavnímu rozvaděči, jehož je mnohem obtížnější dosáhnout. Jakmile je stará kuchyňská linka pryč, můžeme si dělat, co chceme. Ať vám vaše nová kuchyňská linka dlouho vydrží!