Nabíjení mobilních zařízení ze zdi

Věk přenosných kazetových přehrávačů je dávno pryč. V současné době máme samá mobilní zařízení, jako jsou mobilní telefony, digitální fotoaparáty, GPS, MP3, přenosné počítače a tablety. Prakticky vždy mají tato zařízení vestavěný dobíjecí akumulátor, který musí být pravidelně nabíjen. Tak jak to udělat co nejpohodlněji?

Nevýhody tradičních nabíječek

Až do nedávné doby se každý přístroj dodával s nabíječkou. Připojení k zařízení bylo téměř jistě specifické pro dané zařízení. Například nabíječku pro váš mobilní telefon nešlo připojit k telefonu vaší dcery, protože šlo o jiný model nebo značku. Mohli jste také zapomenout na používání jednoho druhu nabíječky na dobíjení i nějakého jiného typu zařízení, jako je třeba MP3 přehrávač. Jinými slovy: žádné telefonní hovory nebo poslouchání hudby, pokud jste z domu odešli bez správné nabíječky.

Nabíjení mobilních zařízení přes USB

Evropské společenství nyní výrobcům mobilních zařízení ukládá, aby své výrobky dodávali s univerzálním připojením pro nabíječky. Výrobci se rozhodli pro připojení USB typ A. Nové mobilní zařízení stále pravděpodobně dostanete s nabíječkou, ale krabice bude určitě obsahovat také kabel, na jednom z konců s univerzálním USB konektorem. To vám umožní vaše mobilní zařízení nabíjet pomocí USB rozhraní, aniž byste museli používat různé jiné nabíječky. V důsledku se zvyšuje pohodlí uživatele a jeho komfort. Tedy, pokud kvůli tomu nemusíte nejdřív zapnout svůj počítač. Existuje ovšem řešení.

USB nabíječky ve zdi

Většina výrobců vypínačů má nyní ve svém portfoliu USB zásuvky ve zdi. Zařízení je, stejně jako normální zásuvky, vestavěno do zdi. Vyžaduje pouze připojení 230 V. Většina USB modulů má na přední straně dva USB porty, každý z nich dodává pro nabíjení mobilních zařízení napětí 5 V ss. Je možné nabíjet najednou dvě zařízení. Za normálních okolností by to vyžadovalo dvě samostatné zásuvky.

Aby to bylo naprosto jasné, takové USB zásuvky pouze poskytují energii; nelze je použít pro přenos dat.

Někteří výrobci také nabízejí kombinaci tradiční 230 V zásuvky ve zdi a USB nabíjecího místa, pěkně zapadající do standardní krabice ve zdi.

Kde je chcete používat?

Představte si pohodlí několika USB zásuvek všude tam, kde byste je mohli potřebovat. Například v obývacím pokoji, pracovně, kuchyni nebo ložnici, abychom jmenovali jen několik míst. Nahradit stávající tradiční zásuvky USB zásuvkou nebo kombinovanou zásuvkou USB 230V je opravdu jednoduché. Jinými slovy, samostatné nabíječky jsou minulostí. Dejte si nabíječku do zdi.