Interiérový design

Měď nabízí návrhářům nepřeberné množství mechanických a estetických kvalit, které z ní na celá staletí udělaly základ designu a inovací.

Nekonečné možnosti

Měď je vynikajícím materiálem pro realizaci předmětů, protože nabízí nekonečné možnosti zpracování, a to buď v čistém stavu nebo jako slitiny, např. mosaz a bronz. Je vysoce poddajná, tažná a odolná; poskytuje atraktivní barevný vzhled se svou širokou paletou od červené, přes hnědou až po zelenou: se zlatou barvou jde o jedinečný barevný kov.

Její silná identita a tradice několika tisíciletí rozšiřují její estetický a technický potenciál, takže se architektům a moderním designérům líbí a vytváří z ní avantgardní díla.

Navíc je měď přirozeně antibakteriální, 100% recyklovatelná a vysoce odolná, takže její využití zcela vyhovuje požadavkům na ekologii, klíčové otázky dnešní doby při volbě materiálů, šetrných k životnímu prostředí a zdraví.

Stolní desky, dekorace, židle, rámy, lampy, kliky, nástěnné radiátory, záclony, podnosy, vodovodní baterie, ohřívače, hrnce a vybavení kuchyně…: její krása je využívána pro mnoho kusů výbavy domácností.

Soutěž Měď a náš domov

Měď je v centru pozornosti návrhářů, dekoratérů a architektů: soutěže „Měď a náš domov“ a výstavy „Život s mědí“ jsou toho důkazem. Dále je zde další užitečný nástroj pro seznámení se a docenění úlohy mědi v interiéru – internetové stránky www.copperindesign.org, vytvořené jako komplexní zdroj informací o materiálech, designérech, aplikacích a akcích, zaměřených na červený kov.