Prostorově nenáročné rádio v každém pokoji

Líbí se vám poslouchat zprávy v koupelně, když se ráno vypravujete? Možná preferujete hudbu při přípravě večeře, při práci v garáži nebo před spaním?

Mohli byste zvolit přenosné rádio, které si budete všude nosit, nebo dokonce v každém z těchto pokojů nainstalovat rádio, ale to zabírá cenný pracovní prostor. První možnost také vyžaduje zásuvku, pokud vás nebaví neustálé nakupování a vkládání nových baterií. Dejte si také pozor na oči, protože teleskopická anténa může trčet nešťastným směrem!

Stacionární zařízení nejenže vyžaduje zásuvku, vyžaduje také připojení antény, které nemusí být vždy k dispozici tam, kam byste chtěli rádio umístit. Všechny tyto nevýhody vám mohou stačit k tomu, abyste váš poslech omezili na obývací pokoj. Existuje ovšem třetí možnost.

Integrujte rádio do zdi

Mnoho výrobců vypínačů a zásuvek nyní nabízí vestavěná rádia. Skládají se ze dvou modulů: rádia a reproduktoru. Obě části jsou vestavěné ve zdi pomocí stejného typu standardních krabic do zdi, používaných pro vypínače i zásuvky a můžete si vybrat horizontální nebo vertikální instalaci.

Povrch jednotky používá stejné barvy a materiály, jako vaše ostatní vypínače. V některých případech lze reproduktor namontovat do zdi na jiném místě. Chcete-li dva reproduktory, rádio se automaticky přepne z mono na stereo.

Výhody a možnosti

Tato rádia nezabírají místo na stole a vyžadují pouze připojení k hlavní síti stejným způsobem, jako u běžné zásuvky. Toto propojení se sítí také využívá domácí rozvody jako citlivou anténu. Rádiový modul je vybaven dotykovým displejem, kterým lze rádio zapnout a vypnout, ovládat hlasitost a vybrat jeden ze dvou preferovaných kanálů. Můžete samozřejmě naladit také další stanice, protože na displeji se zobrazuje frekvence kanálu. Pokud obsahuje signál RDS, zobrazí se velkými písmeny název stanice; frekvence a čas se zobrazí menšími znaky.

Další funkce

Ve většině případů je možné k rádiu připojit externí zdroj, jako je MP3 přehrávač. Některá zařízení lze také zapnout vzdáleně, například rozsvícením světla. V režimu uspávání se rádio po půl hodině vypne. Do té doby pravděpodobně tak jako tak usnete.